polski Strona główna / Galeria II / Otrzęsiny kl. I G
Otrzęsiny czyli koty na Hawajach

OTRZĘSINY 2014

W dniu 14.10.2014 klasa druga przygotowała „otrzęsiny” klasy pierwszej gimnazjum pt.

KOTY NA HAWAJACH „.

Ale dlaczego na Hawajach?

Jak to …. Wszyscy wiedzą od pani Załęskiej, że Hawaje to garść okruchów lądu zagubionych gdzieś w bezmiarze Pacyfiku. Stanowią one jeden z najpiękniejszych archipelagów naszego globu.

Archipelag Niezwykły. Na jego urodę i niezwykłość składa się wiele elementów. Urzekająca przyroda – dzika i przyjazna jednocześnie. Urocze Hawajki i Hawajczycy oraz koty błądzące w dolinach wysp Miau.

Na początku odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego pierwszaczki przysięgli spełniać swoje obowiązki.

Ja, kot szarobury!
Z ogonem zadartym do góry
Wyżej niż pałac kultury
Przysięgam!
- Nauczycieli słuchać dokładnie,
- Myć się, czesać i ubierać ładnie,
- Miauczeć głośno i dosadnie,
- Kota ogonem nie odwrócimy,
- Słowa przysięgi dokładnie wypełnimy.

Pani Dyrektor otworzyła imprezę przez przekrojenie hawajskiego jabłka i rozpoczęliśmy wspólną zabawę.

Podczas zabawy sprawdziliśmy umiejętności uczniów. Konkurencje były różne. Mogliśmy kibicować nurkom, tancerzom, wokalistom oraz krawcom, którzy zaprojektowali mundurki gimnazjalistów.

Poznaliśmy hawajski taniec HULA, młodzi tancerze z ks. Dominikiem świetnie, po prostu super, naśladowali nasze piękne Hawajki.

Sprawdziliśmy pamięć wychowawczyni naszych pierwszaczków, niestety szwankuje ona troszeczkę i pani Agnieszka musiała wypić hawajski napój miłości, by nas = uczniów kochała jeszcze bardziej

Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Klasa pierwsza gimnazjum zdała test i została przyjęta do naszej społeczności, a na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

A na koniec pamiątkowe zdjęcie!

Zobaczcie galerię zdjęć z otrzęsin.