polski Strona główna / Galeria II / Zielona Szkoła 2015
Zielona szkoła 2015

Zielona Szkoła w Mrzeżynie.

W dniach 3.06. – 10.06. 2015 r. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Przeciszowie pod opieką p. A. Sikory i p. U. Urbanek  wyjechali na Zieloną Szkołę do Mrzeżyna. Zamieszkaliśmy w ośrodku wczasowym „Bogdanka”, który był położony ok. 200 m od plaży. Dzięki temu mogliśmy być nad morzem nawet kilka razy dziennie. Dopisała  piękna pogoda, dlatego można było do woli korzystać z plażowania i kąpieli morskich. Wolne chwile spędzaliśmy na spacerach, a także uczestnicząc w zajęciach sportowych. Oprócz tego odbyły się dwie wycieczki.

Na pierwszą wycieczkę pojechaliśmy do Świnoujścia, gdzie niesamowitą atrakcją był udział w zajęciach w  pruskim forcie wojskowym Gerharda, i do Międzyzdrojów - tam przeszliśmy słynną Aleją Gwiazd.

Kolejną wycieczkę odbyliśmy do Kołobrzegu. Tam płynęliśmy statkiem, wzięliśmy udział w projekcie „I ty możesz  zostać piratem” oraz zwiedziliśmy Muzeum Oręża Polskiego, a na koniec największa atrakcja – pobyt w Aquaparku. Tydzień szybko minął  i czas było wracać do domu, ale z pewnością dostarczył on wiele niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci uczestników.  Takie wspólne wyjazdy to okazja do nowego spojrzenia na szkolnych kolegów, ale też wielka lekcja samodzielności i możliwość sprawdzenia się w „ekstremalnych” warunkach.

Warto dodać, że wyjazd był możliwy dzięki dotacji, jaką uczniowie otrzymali z Urzędu Gminy .