polski Strona główna / Galeria II / Konk. Zaczarowana Różdżka
Konkurs Zaczarowana Różdżka

„Zaczarowana różdżka”

11 czerwca 2015 r. w reprezentacyjnej Sali Fontany Muzeum Historycznego Miasta Krakowa odbyła się uroczysta gala podsumowująca XI Małopolski Konkurs Literacki i Plastyczny „Zaczarowana różdżka”. Był to wyjątkowy konkurs dla dzieci, bo opiekę merytoryczną sprawowali nad nim dwaj profesorowie akademiccy Czesław Dźwigaj z ASP i Andrzej Linert z UJ, a rokrocznie od jedenastu lat bierze w nim udział średnio około tysiąca uczniów ze szkół podstawowych całej Małopolski. Swoim patronatem objęli go: Konsul Honorowy Królestwa Danii, Prezydent Miasta Krakowa, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Małopolski Kurator Oświaty oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Celem konkursu było przybliżenie twórczości wybitnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena i innych baśniopisarzy oraz inspirowanie do pracy twórczej i rozwijanie wyobraźni, a zadanie konkursowe polegało na napisaniu (lub namalowaniu), co by było, gdyby za pomocą zaczarowanej różdżki spełniło się marzenie ulubionego bohatera baśni. Nagrodę III stopnia w w/w konkursie zdobyła Aleksandra Piętka, uczennica klasy IV. W jej wypracowaniu „Królowa Śniegu bardzo tęskniła za Kayem i już nie denerwowała się na dzieci. W sercu monarchini pojawiły się uczucia i wtedy jej suknia zaczynała siwieć. Królowa miała swoją magiczną kulę, która pokazywała jej, co robią Gerda i Kay. Gdy ich odnalazła i sadziła z nimi kwiaty, nagle wzniosła się do nieba, a z jej serca wydobył się blask. Stała się Królową Wiosny. Wiedziała bowiem, że dobrym ludziom żyje się lepiej, bo gdy masz serce z lodu, jesteś niemiły i niekoleżeński, będziesz smutny i samotny, a gdy masz serce pełne dobroci, to zawsze będziesz szczęśliwy”.

Warto podkreślić, iż uczniowie naszej szkoły mają w sobie ogromny potencjał. Rozwijają swoje talenty nie tylko w dziedzinach sportowych, muzycznych, plastycznych,ale również w wielu konkursach przedmiotowych, turniejach pożarniczych i BRD. Świadczą o tym odnoszone przez nich sukcesy zarówno na etapie powiatowym, wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim. Wszystkim laureatom gratulujemy zdobytych nagród, życząc jednocześnie udanego wypoczynku w wakacje oraz kolejnych osiągnieć w nowym roku szkolnym.

(RGP)