polski Strona główna / Galeria II / Klasa 1b w Akademii Smaku
Klasa 1b w Akademii Smaku

Z okazji zakończenia roku szkolnego, klasa Ia

z ZSP-G nr 1 w Przeciszowie wraz z wychowawcą mgr Urszulą Daczyńską, udała się w poniedziałek 22 czerwca 2015 roku na wycieczkę do Akademii Smaku w Oświęcimiu. Ekscytacja i ciekawość towarzyszyły uczniom już od momentu wejścia do autobusu. Po dotarciu na miejsce dzieci zostały przywitane przez pracowników Akademii, którzy wręczyli każdemu uczestnikowi wycieczki fartuszki i czapeczki kucharskie. Celem a jednocześnie największą atrakcją zajęć było samodzielne przygotowanie dwóch przysmaków: pizzy oraz muffinek.

Przygodę z gotowaniem rozpoczęto od pizzy. Każde z dzieci otrzymało cienki placek, na który nakładało wybrane przez siebie składniki. Uczniowie w skupieniu słuchali wskazówek pań – szefów kuchni by przygotowywana pizza wyszła przepysznie. Starania uczniów nie poszły na marne. Ich kulinarne dzieła były niezwykle smakowite. Podczas gdy pizza piekła się w piecu, dzieci z przygotowanych produktów uczyły się robić muffinki. Śmiechów i radości w trakcie tworzenia ciasteczek było bez liku. W trakcie dekorowania upieczonych muffinek uczniowie mogli wykazać się swoją kreatywnością i upodobaniami kulinarnymi, gdyż do dekoracji można było wykorzystać żelki, lizaki, drobne cukiereczki lub bardzo słodki lukier. Zabawa w cukiernika okazała się niezwykle pasjonująca.

Ponadto wszystkie dzieci miały okazję nauczyć się obierania marchewki i odkryły, że sok ze świeżych warzyw np. jabłka i marchewki nie jest wcale trudny do zrobienia w domu, a na pewno dużo zdrowszy niż soki kupione w sklepie.

Czas wspólnej kulinarnej przygody upłynął dzieciom szybko i intensywnie.

Zainteresowanie gotowaniem podsycały dodatkowo ciekawe opowieści kulinarne, przytaczane przez prowadzących warsztaty. Na zakończenie każdy uczeń z dumą zabierał do domu własnoręcznie zrobioną pizzę i muffinki. Dzieciaki z niecierpliwością czekają już na kolejną wycieczkę.

Dziękujemy serdecznie Pani wychowawczyni Urszuli Daczyńskiej oraz wszystkim pracownikom Akademii Smaku za ciekawą i smaczną przygodę.

Danuta Łukasik