polski Strona główna / Galeria II / Zbiórka baterii
PONOWNY SUKCES NASZEJ SZKOŁY!
W dniu 10.03.2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w podsumowaniu konkursu „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”. W konkursie wzięło udział 35 szkół z terenu powiatu oświęcimskiego i właśnie w stolicy powiatu to podsumowanie się odbyło, w obecności władz miasta i powiatu. Organizatorem konkursu jest, jak co roku, ZUK (Zakład Usług Komunalnych) w Oświęcimiu. W sumie wspólnie zebraliśmy 562 kg zużytych baterii (co w przeliczeniu daje 2,58 kg/na ucznia) i to pozwoliło nam zająć I miejsce w kategorii szkół powyżej 200 uczniów. Najlepsi zbieracze naszej szkoły: Joanna Jarzyna (przyniosła ponad 70 kg), Bartosz Mendyk i Norbert Synowski. W naszej gminie zebrano łącznie 720 kg baterii. Natomiast w całym powiecie zebrano 5457 kg. Dla porównania - w 2014r.zebrano 5391kg, w 2013r. – 3829kg, 2012r.– 3538kg. To dowód na to, że społeczeństwo, a szczególnie dzieci i młodzież mają coraz większą świadomość ekologiczną i odczuwają potrzebę dbałości o środowisko, w którym żyjemy. Idea konkursu narodziła się w 2005r. I okazuje się, że od 1. edycji łącznie zebrano niesamowitą ilość baterii, bo aż 33816,40kg!
Najlepsi zbieracze naszej szkoły co roku otrzymują nagrody, więc zachęcamy do zbierania! Zbierając baterie możemy tylko zyskać, nic przy tym nie tracąc. Więc dbajmy o środowisko, odpowiednio zbierając i pozbywając się baterii!
Pomyślmy o tym, zanim wyrzucimy zużytą baterię do kosza na śmieci!