polski Strona główna / Galeria II / Konkurs Recytatorski 2016
Konkurs Recytatorski

XXXII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

Eliminacje powiatowe

15 kwietnia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Wystąpili reprezentanci szkól podstawowych z całego powiatu, m.in. z Oświęcimia, Kęt, Osieka, Polanki Wielkiej, Zatora, Głębowic, Piotrowic i Przeciszowa. Młodzi recytatorzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VI. Zaprezentowano różnorodny repertuar w kategorii poezja i proza. Jury, oceniając prezentacje, kierowało się następującymi kryteriami: dobór repertuaru do osobowości recytujacego, interpretację utworu oraz kulturę słowa.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które zwycieżyły w Szkolnym Konkursie Recytatorskim - Aleksandra Sałaciak i Zuzanna Michałek. Z satysfakcją informujemy, że obie dziewczynki zdobyły tytuł Laureatki i będą reprezentować powiat oświęcimski, a przede wszystkim naszą szkołę w Finale Konkursu w Nowym Sączu 18 maja br.

GRATULUJEMY!