polski Strona główna / Galeria II / Odblaskowy happening 2016
Odblaskowy happening 2016

Odblaskowy happening w Przeciszowie

W dniu 28 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. I Fika w Przeciszowie uczestniczyli w happeningu. Wszyscy uczestnicy z kl. Iii, IV. V. VI wyruszyli spod szkoły w kamizelkach odblaskowych z transparentami wykonanymi wcześniej na zajęciach plastycznych. Na transparentach widniały różne hasła m.in. „Z odblaskiem rozjaśnij mrok”, „Bezpieczeństwo to podstawa, noś odblaski - ważna sprawa”, „W Przeciszowie o życie dbamy więc odblaski zakładamy".

Przemarsz odbył się głównymi ulicami Przeciszowa czyli Szkolną, Oświęcimską i Krakowską.

Naszym celem było zwrócenie uwagi na widoczność pieszego na drodze w kamizelce odblaskowej. Punktem docelowym na naszej trasie była Ochotnicza Straż Pożarna w Przeciszowie. Tam też strażacy przygotowali prezentację – pozorowany wypadek. Poszkodowany został przygnieciony przez drzewo. Za pomocą specjalnych podnośników i pił strażacy uwolnili ofiarę wypadku i udzielili jej pierwszej pomocy medycznej. W trakcie wizyty u strażaków uczniowie mogli dokładnie zapoznać się z wozem strażackim.

Po akcji w straży pożarnej wróciliśmy wszyscy do szkoły. Po drodze mijaliśmy mieszkańców, którzy z zainteresowaniem przyglądali się naszej akcji, której przesłaniem było „Bądź bezpieczny z odblaskiem”.