polski Strona główna / Galeria II / Lekcja j. angielskiego 2016
lekcja j. angielskiego 2016

Lekcja języka angielskiego w odblaskach

Dnia 25 października br. w klasie 2 szkoły podstawowej odbyła się lekcja języka angielskiego pt. Road Safety związana z bezpieczeństwem na drodze. Uczniowie utrwalili i wzbogacili słownictwo związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Dzieci zaprezentowały w języku angielskim swoje projekty przedstawiające ich drogę do szkoły z uwzględnieniem bezpiecznych zachowań np. noszenia elementów odblaskowych oraz kamizelek, kasków ochronnych, przechodzenia przez przejście dla pieszych. W projektach wskazały również na obiekty znajdujące się w ich okolicy i nazwały je po angielsku: poczta, biblioteka, sklepy, domy itd. Uczniowie zaprezentowali również znajomość niektórych zwrotów i słówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze w piosence pt. „It’s autumn”.

Celem lekcji było powtórzenie słownictwa związanego z jesienią, rozpoznawanie, wymawianie i zapisywanie słów związanych z bezpieczeństwem na drodze, prezentacja projektów o swojej miejscowości. Wszyscy uczniowie z ogromnym entuzjazmem uczestniczyli w lekcji i wiele się nauczyli o bezpiecznym poruszaniu się po drodze w ich okolicy, a przy okazji wzbogacili swoje angielskie słownictwo.