polski Strona główna / Galeria II / Odblaskowe zajęcia artystyczne 2016
Odblaskowe zajęcia artystyczne 2016

ODBLASKOWE ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

W środę 26 października grupa uczniów uczęszczających na zajęcia artystyczne przygotowała dla najmłodszych dzieci z klas I – III ciekawą inscenizację podsumowującą zdobyte przez nich wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz noszenia odblasków. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie z bajek i zaprezentowali kilka scenek związanych z ruchem drogowym i zachowaniem się na jezdni. Po każdej z nich uczniowie odpowiadali na zadane pytania utrwalając swoją wiedzę oraz uczyli się krótkiego przerywnika w formie wierszyka lub piosenki. Zaprezentowane scenki dotyczyły kolejno: wiadomości o znakach drogowych, znaczenia noszenia kamizelek i innych elementów odblaskowych a tym samym bycia widocznym na drodze, znaczenia mowy świateł ulicznych, właściwego poruszania się po jezdni pieszych i rowerzystów, konsekwencji zbyt szybkiej i nieuważnej jazdy oraz zasad  właściwego przechodzenia przez ulicę. Na zakończenie wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali „Piosenkę o ruchu drogowym”.