polski Strona główna / Odblaskowa Szkoła 2018
Środa - 24 kwietnia 2019
Odblaskowa Szkoła 2018
ODBLASKOWA SZKOŁA 2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przeciszowie już po raz dziewiąty przystąpili do wojewódzkiego konkursu Odblaskowa Szkoła. Celem akcji jest zachęcenie szkół, władz lokalnych i rodziców do wyposażenia uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe. W szkole w ramach konkursu organizowane są liczne działania m.in. spotkania z policjantem, konkursy plastyczne, akcje bezpiecznego poruszania się po drodze z policjantem, turnieje jazdy sprawnościowej na rowerze, pokazy mody z elementami odblaskowymi, tworzenie prezentacji multimedialnych, happening, turnieje sportowe, konkursy wiedzy o ruchu drogowymi i wiele innych.

Wszystkie te działania mają zachęcić uczniów i społeczność lokalną do dbania o bezpieczeństwo poprzez noszenie elementów odblaskowych, które powinny zagościć jako stałe wyposażenie naszych ubrań i nie tylko.

Organizatorami konkursu są Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

NASZE TEGOROCZNE DZIAŁANIA:

TRZECIE Z RZĘDU